WATER MOVE CAMP 2019 – obóz sportów wodnych

„Krzysiu co ci się podobało na obozie?”

„Na obozie Water Move Camp podobał mi się piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek …”

 

Water Move Camp – tak nazwaliśmy nasze obozy organizowane w Wydminach a dokładnie Pensjonacie Sielanka. Miejsce to pozwala oddalić myśli od wszelkich problemów, stresów i niepowodzeń – tam jesteśmy w świecie relaksu i sielanki.

Obóz organizowany na mazurskim terenie skoncentrowany jest na realizowanie wodnych marzeń Twojego dziecka: wakeboarding, narty wodne, wszelkiego rodzaju wodne rozrywki (banan, kanapa) ale również ogromnym zainteresowaniem cieszą się rowery MTB.

Zacznijmy od sportów wodnych. Na terenie pensjonatu Sielanka, oprócz idealnie przystosowanego terenu do różnego rodzaju atrakcji znajduje się również jezioro. Nie ma co ukrywać, że piękne jest uczucie jak wychodzimy z ośrodka a przed nami rozpościera się piękny widok wody otoczonej lasem. Nawet lepiej! Jemy posiłek a z okien widzimy przepiękny krajobraz w postaci wyżej wymienionego akwenu.

Dzięki możliwości korzystania z jeziora zajęcia wodne są realizowane codziennie. Wykwalifikowana kadra pozwala naszym uczestnikom rozwijać swoje umiejętności oraz zaszczepiać w nich kolejne pasje. Bardzo ważne dla nas, jako pasjonatów różnego rodzaju sportów jest to aby nasi podopieczni ze szkoły pływania odkrywali swoje nowe zainteresowania i pielęgnowali je z biegiem czasu. Ustalając kategorie wiekowe dla obozowiczów obawialiśmy się, czy ci najmłodsi dadzą radę. Teraz wiemy, że te obawy nie powinny mieć miejsca! Nasi siedmiolatkowie radzili sobie wyśmienicie i mają już za sobą pierwsze starty na desce wakeboardowej. To dla nas ogromny sukces.

Kajaki jak się okazało, to kolejna atrakcja na którą nasi campowicze czekali z utęsknieniem. Wiosłowanie nie było takie trudne jak zakładaliśmy i nawet najmłodsza grupa poradziła sobie z nim wyśmienicie.

Kolejną jakże niesamowitą dla naszych uczestników aktywnością były wszelkiego rodzaju atrakcje wodne w postaci toru przeszkód, czy ciągniętego za motorówką banana lub kanapy. Tak! Cała kadra również z przyjemnością brała w tym udział i naszym zdaniem zasługuje to na ocenę celującą!

Rowery! Ach te rowery! Z pewnością wycieczki, po przepięknej mazurskiej okolicy pozostaną nam na długo w pamięci.

To nie wszystko. Podczas bloku rowerowego nasi uczestnicy mieli okazję zapoznać się z podstawowym serwisem, ustawieniem sprzętu do swoich gabarytów oraz technicznych trików jazdy. No i znowu, poradzili sobie z tym wszystkim wyśmienicie.

Bywały również dni, które spędzaliśmy poza ośrodkiem. Aquapark w Mikołajkach! Okazało się, jak to przystało na naszych pływaków, że atrakcja ta stała się jednym z najczęściej opowiadanych wydarzeń na obozie.

Zajęcia manualne, tworzenie masek na dyskotekę, graffiti, tworzenie list uczestników to bloki zajęć, które idealnie integruję grupę i pozwalają wykazać się nie tylko sportowo.

Zoo Safari, tutaj zobaczyliśmy zwierzątka, żyjące w przepięknym miejscu na kilkuset hektarowym terenie. Lamy, konie, krowy, kozy, jelenie, sarenki to tylko część zwierząt, które pozwoliły naszym uczestnikom doznać niesamowitych emocji. Uśmiechy dzieci pozwoliły nam zobaczyć jak ważne jest dla nich obcowanie z naturą.

Jak to przystało na obóz sportowy nie odbyłoby się bez chociaż odrobiny rywalizacji. Runmagedon okazał się wydarzeniem, które wyłoniło tych najbardziej zaciętych i pragnących zwycięstwa uczestników. Umówmy się, że na tym etapie rozwoju nawet najmniejsza dawka rywalizacji jest jak najbardziej wskazana i pozwala ukształtować dziecięcą osobowość.

Zajęcia, zajęciami ale posiłki! To było coś absolutnie nie do opisania. Pan Adam pozwolił zaznać nam niesamowitej przyjemności serwując swoje dania. To co bardzo nam się podobało to podawanie dzieciom z dietą bezglutenową takich samych dań co inni ale w postaci produktów bez glutenu.

Poniżej znajduje się galeria zdjęć z naszego obozu, do której oglądania serdecznie zapraszamy.

Jesteśmy przekonani, że kolejne edycje opisanego wyżej obozu będą się cieszyły równie wysokim zainteresowaniem. Zapraszamy każde dziecko w wieku 7 – 14 lat na poznanie się ze światem sportów wodnych i nie tylko. Na koloniach organizowanych przez Move Camp, możesz Drogi Rodzicu być pewien, że Twoje dziecko wróci z uśmiechem na twarzy i paczką niesamowitych doznań!

To możemy Tobie zagwarantować J

Do zobaczenia w przyszłym roku,

Karola i Jacek