Pływanie – od czego zacząć?

Chcesz zacząć przygodę z pływaniem, ale nie do końca masz pomysł jak to zrobić, żeby owa przygoda nie skończyła się przedwcześnie? W kilku prostych krokach spróbuję wskazać od czego należałoby zacząć.

Po pierwsze, „nie porywaj” się od razu na skomplikowane ćwiczenia bądź pływanie pełnymi stylami. Niezależnie od tego, czy jesteś dorosły, czy pływasz z dziećmi, rozpocznij od ćwiczeń oswajających z wodą. Jeśli masz możliwość wybierz akwen, gdzie woda jest płytka i przejrzysta. Odczujesz komfort, dzięki któremu będziesz mógł skupić się na zadaniach, a nie na tym, czy w tym miejscu jest bezpiecznie. Następnie zacznij od przyzwyczajenia się do środowiska wodnego. Polewaj delikatnie ciało wodą, przechodząc od nóg do twarzy.

Dobra nauka pływania w Warszawie – zaczynamy od opanowania oddechu

Kolejna ważna czynność, która sprawia wiele problemów, to oddychanie w wodzie. Zacznij bardzo ostrożnie i w sposób kontrolowany zanurzać usta, potem nos, aż uda Ci się całkowicie zanurzyć głowę. Ucząc dzieci wplataj elementy takich ćwiczeń w różnego rodzaju zabawy. Warto to robić, ponieważ w takiej sytuacji nasi podopieczni nie skupiają się na trudności związanej z wykonaniem zadania, a jedynie dobrze się bawią. To świetny sposób na urozmaicenie zajęć. Dopiero po oswojeniu się z wodą przechodzimy do różnego rodzaju poślizgów oraz nauki pracy nóg, siedząc bądź leżąc na brzegu. Pozwala to skupić się na technice, bez prawdopodobieństwa przytopienia się. Wszystko po to, by uniknąć niepotrzebnych i niebezpiecznych sytuacji w wodzie. Warto również skonsultować się z trenerem, bądź instruktorem pływania, który posiada odpowiednią wiedzę pozwalającą Ci poczuć się jak „ryba w wodzie” =D

Zapraszamy na naukę pływania, którą prowadzimy w różnych częściach miasta. Jeśli mieszkasz na Ochocie, to możesz np. zapisać do nas na lekcję swoje dziecko lub skorzystać z indywidualnej nauki pływania, która jest ustalana pod potrzeby kursanta!