Aktualności - MoveCamp.pl

Karolina
26 kwietnia 2020

 

 

 

 

 

 

 

 

Mobilizacja stawu skokowego.

Jak bardzo ważna jest nasza stopa i jej mobilność w pływaniu?

Odpowiadając krótko na to pytanie: bardzo!

Można by śmiało napisać, że tak samo jak biodro o którym już wspominaliśmy –

Podczas pływania np. stylem dowolnym nasza noga pracuje od biodra aż po samą stopę, dlatego tak ważne jest aby nie zaniedbać stawu skokowego i również skupić się na jego funkcjonalności.


Karolina
7 kwietnia 2020

 

 

 

 

 

 

 

Jak ważny w życiu człowieka jest staw ramienny przekonał się każdy, kto chociaż raz borykał się z jego bólem. Ból w obrębie tego stawu wyklucza nas z bardzo wielu ćwiczeń oraz ulubionych aktywności fizycznych.

Co zatem robić by możliwie jak najbardziej zmniejszyć ryzyko kontuzji?

W tym artykule postaram się pokazać kilka ćwiczeń wzmacniających oraz zwiększających zakres ruchów w stawie barkowym. Ćwiczenia te są proste do wykonania, mimo to, szczególnie te z kategorii wzmacniających są często pomijane, dlatego warto poświęcić im chwilę.


Karolina
29 marca 2020

BIODRO. Jak ważne jest w naszym życiu, w naszym ruchu, samopoczuciu? Biorąc pod uwagę fakt, że jest to jeden z największych stawów w naszym ciele, idzie w parze ze stwierdzeniem… staw biodrowy odgrywa bardzo ważną rolę!

Nie ma znaczenia czy masz pracę siedząca, aktywną czy leźącą 😉 Ruszaj się, ruszaj i jeszcze raz ruszaj!

Dziś skupimy się jak to zostało wspomniane w tytule, stawem biodrowym. Na wstępie zadajmy sobie pytanie – po co nam jest w ogóle ten staw? Jakie są jego funkcje?


Karolina
26 marca 2020

Styl dowolny inaczej mówiąc KRAUL. Twój ulubiony styl, czy raczej na samą myśl dostajesz dreszczy? 😉

Jeśli pływanie kraulem, mimo wielu prób sprawia, że po jednej długości najchętniej wróciłbyś do szatni, to ten artykuł jest dla Ciebie!

Oczywiście jeśli pragniesz opanować ten styl, to cudów nie ma i swoje trzeba przepłynąć. Pomocne są różnego rodzaju ćwiczenia, ale o tym jakie ćwiczenia wykonywać żeby kraul stał się przyjemnością, dam znać w kolejnych wpisach. Nie mniej jednak unikając pewnych błędów powinno być Ci łatwiej…


Karolina
23 lutego 2020

Okazuje się, że PÓŁKOLONIE to idealna opcja dla dzieci pozostających w mieście na ferie.

Rodzice często nie są w stanie wyjechać czy to ze względu na brak urlopu, bądź innych aspektów.

Właśnie dlatego stworzyliśmy tydzień półkolonii aby dzieci nie miały kiedy się nudzić 😉 Jak to przystało na TEAM MOVE CAMP nie mogło zabraknąć sportu. Dlatego też uczestnicy półkolonii codziennie mieli styczność z różnego rodzaju aktywnością.


Karolina
29 listopada 2019

W pierwszy tydzień ferii mazowieckich chcielibyśmy zabrać Państwa pociechy na niesamowitą sportową przygodę!

Atrakcji będzie dużo a wszystkie stworzone po to aby dzieci miały możliwość rozwoju ruchowego i uczenia nowych rzeczy bądź doskonalenia tego co już potrafią 🙂

Skąd ten pomysł?

Stąd, że sami żyjemy w ciągłym ruchu i z przyjemnością zaszczepimy to również Waszym pociechom 🙂

Nie pozostaje więc nic innego jak zapisać dzieciaki nie niezapomniane 5 dni z Move Camp!

Wszystkie atrakcje zlokalizowane są w niedalekiej odległości od siebie a posiłki będą przygotowywane w cudownej i pysznej restauracji włoskiej La Vittoria Bistro, usytuowanej na WUMie.


Karolina
19 listopada 2019

A gdyby tak pobiegać? 🙂

Tak – Move Camp to szkoła pływania ale biorąc pod uwagę fakt, że kochamy sport postanowiliśmy aby nasze dzieciaki trochę pobiegały 🙂

Dnia 7.12 na Żoliborzu zostanie zrealizowany bieg, na który serdecznie zapraszamy aby zapisały się nasze Move Campowe dzieci.

Każdy uczestnik od nas ze szkółki, który weźmie udział w Żoliborskim Biegu Mikołajkowym dostanie pamiątkową koszulkę Move Camp! 


Karolina
6 listopada 2019

Drodzy Rodzice, tego dnia po raz drugi chcielibyśmy porwać Wasze pociechy na niesamowitą przygodę.

W zeszłym roku grupa teatralna Figlaki przeniosła nas w świat Elfów, których celem było dostarczenie prezentów od Świętego Mikołaja. To jak im poszło wiedzą tylko uczestnicy Mikołajek z zeszłego roku 🙂

Jak będzie teraz? Co przygotowały dla nas Figlaki? Czy dostarczą naszym Pociechom tyle samo uśmiechu jak w zeszłym roku 🙂

Myślimy, że tak! 🙂


Karolina
14 sierpnia 2019
GOPR5146-1280x960.jpg

„Krzysiu co ci się podobało na obozie?”

„Na obozie Water Move Camp podobał mi się piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek …”

 

Water Move Camp – tak nazwaliśmy nasze obozy organizowane w Wydminach a dokładnie Pensjonacie Sielanka. Miejsce to pozwala oddalić myśli od wszelkich problemów, stresów i niepowodzeń – tam jesteśmy w świecie relaksu i sielanki.